♥mothers love♥

عشق مادرانه♥♥بهشت به زیر پای مادران است♥♥

Lilypie Third Birthday tickers Lilypie Maternity tickers

تعیین جنسیت

برای تعیین جنسیت جنین قبل از بوجود امدن جنین راهکارهای عملی وجود دارد. با توجه به میل بسیاری از زوجین و خانواده های انها به داشتن جنس خاصی  این روشها تا حدودی کار آمد تر می باشند اما نباید این را فراموش کرد که خواست الهی تنهاترین تعیین کننده جنسیت جنین است.

 ۱-ساخت تقویم شخصی:

تقویمی بسازید که با کمال دقت دوره ماهیانه را نشان دهد. هر ماه با دقت روز اغازین پریود خود را با روز پایانی انرا ثبت کنید.

 ۲-تخمین زمان تخمک گذاری:

 فاصله بین دو پریود، فاصله ای است که بارداری در آن اتفاق می‌افتد. به سادگی می‌توانید این روزها را محاسبه کنید، یعنی از شروع یک پریود تا پریود بعدی.

اولین روز یعنی لکه بینی را هم یک روز حساب کنید. هر خانمی ‌ممکن است یک عدد را ذکر کند. برای مثال یک نفر عدد ۲۲ و دیگری عدد ۳۰ ، ولی معمولا طول این دوره ۲۱ تا ۳۵ روز است. هر عددی که به دست آمد، عدد ۱۴ را از آن کم کنید، عددی که به دست می‌آید روز تخمک گذاری است، چهار روز قبل و دو روز بعدش را در نظر بگیرید. این یک هفته، بهترین زمان برای باردار شدن است.(یک هفته یعنی 17 تا 10 امین روز باقی مانده تا پریود بعدی شما)

اسپرم می‌تواند در دستگاه تناسلی خانم‌ها حداکثر تا ۷۲ ساعت زنده بماند، بنابراین شروع تماس اگر در روزهای اول و در آن فرصت یک هفته ای باشد، شانس بارداری افزایش پیدا می‌کند. اگر همسران مشکلی به لحاظ پزشکی نداشته باشند و از نظر تماس زناشویی فعال باشند (حدود دو تا سه مرتبه در هفته)، در طول شش ماه اول با احتمال ۶۰ درصد بارداری اتفاق می‌افتد و با احتمال ۸۰ درصد در طی یک سال اول و ۹۰ درصد در طی ۱۸ ماه اول است.

اما نکته قابل تامل درباره تعیین جنسیت در این راهکار اینست که اسپرم های حمل کننده Y فقط در ۳۶ ساعت اول  در مجرای تناسلی زن زنده می مانند و اگر به تخمک نرسیده و لقاح نیابند از بین می روند. پس اگر خواهان جنس نر هستید باید عمل نزدیکی قبل از اولاسیون انجام گیرد(یعنی ۱ یا ۲ روز قبل از زمان تخمین زده شده) با تخمین روز آغازین تخمک گذاری می توانید به تخمک تازه امکان انتخاب بین اسپرم های نر و ماده را بدهید و با توجه به تازگی اوول مسلما انتخاب های اوول بیشتر از بین اسپرم های نر خواهد بود

اگر دختر می خواهید کار شما آسانتر است بعلت اینکه هرچه اوول پیرتر شود(مدت بیشتری در شیپور فالوپ به انتظار اسپرم بماند)اسپرم های ماده ( اسپرم های حامل X ) را انتخاب کرده و اسپرم های ماده پیروز این نبرد خواهند بود.

پس با تخمین زمان تخمک گذاری می توانید یکی دو روز بعد عمل نزدیکی را انجام داده ( ۱۲-۱۳ روز مانده به قاعدگی دوم)

پس حتما از همین امروز تقویم مورد نظر را تهیه کرده و با یادداشت روز اغازین قاعدگی و روز پایانی و محاسبه فاصله بین روز اغازین پریود اول تا دوم ( بین دو ماه) چهاردهمین روز از شروع پریود شما روز تخمک گذاری خواهد بود.

اما اگر می خواهید ۱۰۰% از ازاد شدن تخمک اطمینان داشته باشید می توانید از کیت های تست ازاد شدن تخمک که به صورت کیت های خانگی در داروخانه ها در دسترس عموم می باشند استفاده کنید. با این طرز کار که از یکروز قبل از روزی که شما بعنوان روز ازاد شدن در نظر گرفته اید شروع به کنترل کنید. بعنوان مثال شما روز ۱۴ ماه را بعنوان روز موعود تخمین زده اید برای شروع کنترل شما از روز قبل کنترل خواهید کرد. اگر در روز ۱۳ در ساعت۲۰ از کیت ازمایشی استفاده نمودید روز۱۴ هم در ساعت ۲۰ دوباره ازمایش کنید. در صورت مثبت بودن شما مطمئن خواهید بود که تخمک تازه است  و با توجه به جنسی که طالب آن هستید برنامه خود را مرتب کنید. اما اگر جواب منفی باشد می توانید اینکار را تا یک هفته ادامه دهید و صد البته که هرروز در همان ساعت مشخص انجام دهید.

اگر هم مایل به استفاده از کیت های نمی باشید می توانید با استفاده از یک دماسنج  درجه حرارت بدن خود را اندازه بگیرید.

در طول دوره تخمک گذاری درجه حرارت بدن خانم‌ها افزایش پیدا می‌کند. اگر درجه حرارت پایه بین۵/۳۵ تا ۵/۳۶ باشد، در روزهای ازاد شدن تخمک درجه حرارت بین۵/۳۶ تا ۵/۳۷ خواهد بود که این افزایش درجه حرارت بدن نشاندهنده آغاز ازاد شدن تخمک است. البته این روش، همیشه هم دقیق نیست.

    ۳- ph محیط واژن:

محیط واژن یا محیط زندگی اسپرماتوزوئید  بسته به جنسیت مورد نظر متفاوت است. phمحیط واژن در حالت طبیعی بین۲/۴ تا ۵ است.  اگر این محیط اسیدی باشد اسپرماتوزوئید نر نمی تواند زندگی کند و می میرد.

*اگر مایلید پسر داشته باشد:

با استفاده از تقویم شخصی خود( که در آن زمان تخمک گذاری تخمین زده شده و پیش بینی کرده اید)یک هفته مشخص شده یعنی بین روز ۱۷ تا ۱۰ باقی مانده تا پریود بعدی مایع قلیایی درست کرده و با این مایع محیط وازن را شسته و از میزان اسدیته این محیط بکاهید.

برای تهیه محلول قلیایی مناسب با واژنباید ۱لیتر آب جوشیده را با ۲۰ گرم جوش شیرین مخلوط کرده و قبل از عمل نزدیکی واژن را با این محلول شستشو داده، با این حساب اسپرماتوزوئید های نر که عمر کوتاهی در محیط اسیدی دارند می توانند در این محیط به مدت ۲ تا ۳ روز زنده بمانند (نکته: عمل نزدیکی دو روز قبل از تخمک گذاری انجام گیرد)

*اگر مایلید دختر داشته باشید:

لازم نیست که محیط اسیدی طبیعی  واژن را تغییر دهید زیرا در چنین محیطی اسپرماتوزوئیدهای ماده براحتی می توانند ماموریت خود ا انجام دهند.( نکته: عمل نزدیکی دو یا سه روز بعد از ازاد شدن تخمک انجام گیرد)

 

یه نکته دیگه کاملا عملی و اسان است اینست که زوج هایی که مایل به داشتن جنس مذکر هستند باید در روزهای قبل از یک هفته تخمک گذاری و در زمان ازاد شدن تخمک تعداد نزدیکی های خود را به حداقل رسانده و به صورت دو روز در میان باشد تا به خواست خدا به هدف خود برسند.

اما زوج هایی که خواهان جنس مونث هستند هیچ محدودیتی در تعداد نزدیکی ندارند.

نکاتی که باید در ابتدا توسط آقایان رعایت شود :

۱- برخلاف تصور قدیمیها جنسیت بچه تنها توسط زن تعیین نمیشه بلکه هم مرد و هم زن در این مورد نقش دارن . بعضی زنها رحمهای گرم و مکنده ای دارن که باعث میشه کروموزومهای y خودشون رو زودتر برسونن و بچه پسر میشه و بعضی برعکس . ولی نکته مهم در اینجا نطفه مرد است . اگر نطفه سالم و قوی باشه بچه پسر و اگه ضعیف باشه بچه حتما دختر میشه .همچنین تعداد اسپرم هم در جنسیت جنین نقش مهمی داره یعنی اگه تعداد اسپرم از ۲۰میلی در سی سی کمتر باشه فرزندتون به احتمال زیاد دختر میشه . پس اگر مثلا داشتن پسر براتون خیلی مهمه میتونید یک ازمایش اسپرم انجام بدید تا ببینید وضعیت به چه صورتیه . در موسساتی مثل رویان با هزینه ناچیزی این ازمایش رو انجام میدن . نگران نباشید از اینکه ازمایش بدید و ببینید که نطفه ضعیفی دارید . این نشون دهنده ضعف شما نیست درصد بسیار بالایی از آقایون این مشکل رو دارند که علتهای مختلفی داره و مثلا کمبود ویتامین ث یا اسید فولیک میتونه این مشکل رو ایجاد کنه .

۲- نطفه های خیلی ضعیف که ممکنه در اثر بعضی از بیماریها مثل واریکوسل ایجاد شوند ( توضیح آن از مبحث ما خارجه ) ممکن است در وهله اول باعث بارداری شده ولی بچه سقط میشود پس اگر سقطهای مکرر دارید یکی از دلایلش این موضوع است

۳- نطفه آقایان در ۳ ماه کامل می شود . برای همین برای تقویت نطفه، اقایون باید از سه ماه قبل از بارداری همسرشون اقدام کنند.

۴-یکی از مسائل مهمی که نطفه رو ضعیف می کند سیگار کشیدن است پس اگر طالب نوزاد پسر هستید سعی کنید حتی الامکان برای سه ماه سیگار نکشید یا مصرفش رو کم کنید چون سیگار ویتامین ث بدن رو از بین برده و این ویتامین در امر ساخت و تکمیل نطفه نقش مهمی دارد.

۵-آقایان  از سه ماه قبل روزی یک عدد ویتامین ث و یک عدد اسید فولیک بخورید که هر دو ویتامین بوده و مطمئن باشید که برای بد شما بسیار مفیداست و نطفه را تقویت می کند . این مورد رو حتما حتما انجام بدید .

۶- اگر بیضه ها تحت فشار یا گرما قرار بگیرند در مکانیسم اسپرمها اختلال بوجود میاد پس در طول این سه ماه از پوشیدن لباس زیرهای تنگ و شلوارهای چسبان و گرفتن دوش آب داغ خودداری کنید .در طول روز اگر میتوانید کیسه یخ روی بیضه ها قرار دهید .

۷-  نیم ساعت قبل از لقاح هم یک کیسه یخ به مدت ۱۰تا۱۵دقیقه قرار دهید .

۸- اقایان برای داشتن نطفه سالم به خصوص برای پسردار شدن باید از سه ماه قبل از بارداری از مصرف غذاهای کنسرو شده و مانده و سوسیس و کالباس و پرنمک و همچنین مصرف سیگار و الکل و ابجو خودداری کنند .

۹-اقایان سیب، آب دریا، آجیل جات مثل پسته، بادام زمینی، بادام هندی و چای دارچین و هل و گوشت قرمز و معجون (گردو آسیاب شده، پسته، کنجد، بادام) را به شیرموز اضافه کرده و بخورید.

۱۰-اقایان زنجبیل و قارچ و کاهو و هرروز یک لیوان عرق کاسنی و کنگر و کشمش و مویز ( زیاد ) بخورید ولی دلستر اصلا نخورید

نکاتی که باید توسط مادر مورد توجه قرار بگیرد:

۱- املاح خون مادر هم در تعیین جنسیت نقش دارند اگر میزان سدیم و پتاسیم بالا و میزان کلسیم و منیزیم خون پایین باشد بچه پسر و برعکس آن بچه دختر میشه .

۲-به ارگاسم رسیدن زن محیط رو قلیایی و احتمال پسر شدن رو افزایش میده .

۳- وجود عفونت هم در جنس جنین اثر گذاشته و ممکنه باعث زایمان زودرس و یا حتی سقط جنین بشه

۴- استرس و اضطراب و افسردگی شانس پسردار شدن را به شدت کاهش میده

۵-نزدیکی در هوای گرم و آلوده هم احتمال پسردار شدن را کم میکنه

۶-از سه ماه قبل از بارداری مصرف قرص را قطع کرده و از کاندوم یا روشهای طبیعی جهت جلوگیری استفاده کنید

۷-خانمها در زمان پریود روزی۲عدد خرما صبح ها بخورید.

۸-از شب اول پریودی تا۵ پریودی، ۳۰ گرم تخم هویج را اول با آب سرد خوب بشورید(سمی است) بعد ۲۰ دقیقه با آب تازه جوشیده بگذارید دم بکشد، بعد با نبات بخورید

۹-خانمها هر روز ۳عدد فلفل سیاه نکوبیده را با اب قورت بدهند

۱۰-چند ساعت قبل از نزدیکی آناناس، توت فرنگی، انجیر و بادمجان بخورید. (قلیایی کردن خون)

۱۱-زن در نزدیکی به حالت سجده باشد.بعد از نزدیکی بالش زیر کمر گذاشته و پاها رو به بالا (تکیه به دیوار) و بعد هم روی پهلوی راست بخوابید. تا ۲ ساعت بلند نشوید و حمام نروید.  

۱۲-زمان نزدیکی و وقوع حاملگی نقش خیلی خیلی مهمی در جنسیت فرزند داره . اگر شما تمام نکات رو رعایت کنید ولی به زمان توجه نداشته باشید شانس خودتون رو بسیار کم می کنید . در زیر یک جدول که من از مجله تایمز برداشتم رو برای شما میذارم و بعد توضیح اونو به شما میگم . در مجله تایمز نوشته بود که این جدول چینی است و درصد خطای اون تنها 2% است و 98% درسته البته اگه شما هم اونو با دوروبریهاتون تست کنید میبینید که درصد بسیار بالایی درسته . خوب پس اول به نکته های زیر توجه کنید تا جدول رو براتون بذارم .

برای داشتن نوزاد دختر

۱-خانم ها  از غذاهایی با کلسیم و منیزیم بالا استفاده کنند( مثل لبنیات فراوان - گردو و حذف نمک و ... ) .این کار رو باید دو تا سه ماه قبل از بارداری شروع کنید چون دیرتر فایده ای نداره.

۲- سعی کنید ۳-۲ روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید و به ارگاسم نرسید چون در این حالت به علت قلیایی شدن و انقباضات ایجاد شده کروموزومهای Y زودتر خودشون رو به تخمک میرسونن .دخول نباید عمیق باشه .

۳-خانمها چه در مورد فرزند دختر چه پسر از ۲ماه قبل باید مصرف اسید فولیک رو شروع کنند .

برای داشتن نوزاد پسر

۱- آقایان از سه ماه قبل باید روزانه یک قرص اسید فولیک و یک قرص ویتامین ث مصرف کنند و همانطور که گفتم باید از پوشیدن لباس زیر و شلوار تنگ - نشستن طولانی روی صندلی - گرفتن دوش آب داغ خودداری کنید .

۲- آقایان از مصرف غذاهای کنسرو شده خودداری کنند .

۳- خانمها از دو ماه قبل غذاهایی مانند موز - کاهو - توت فرنگی - خرما - هل - زعفران - دانه های روغنی - کره - گوشت قرمز - سیب و برنج و غذاهای نمکی را استفاده کنید .

۴- خانمها لبنیات را برای این مدت از رژیم غذایی خود حذف کنند .

۵-لقاح باید در حوالی تخمک گذاری صورت بگیرد . ( ترجیحا روز تخمک گذاری )

۶-دخول باید عمیق بوده و خانم به ارگاسم برسد .

۷- محیط نباید گرم و با هوای الوده باشد .

۸- از استرس و اضطراب دوری کنید.

 

سن مادر در زمان لقاح به میلادی

۴۵ ۴۴ ۴۳ ۴۲ ۴۱ ۴۰ ۳۹ ۳۸ ۳۷ ۳۶ ۳۵ ۳۴ ۳۳ ۳۲ ۳۱ ۳۰ ۲۹ ۲۸ ۲۷ ۲۶ ۲۵ ۲۴ ۲۳ ۲۲ ۲۱ ۲۰ ۱۹ ۱۸ زمان لقاح
o x x o x o x o x o x x o x x x o x o x o x x o x o x o 11دی تا11بهمن
x x o x o x o x o x x o x o o o x o x o x o x x o x o x 12بهمن تا10اسفند
x o x o x o x o x x o x x x x o o x o x x x o x o o o o 11اسفند تا 11فروردین
o x o x o x x x x o x o x o o o o o x o o x x o o x o x 12فروردین تا10اردیبهشت
o x x o x o x x o x o o o o o o x o o o o o x x o x o x 11اردیبهشت تا9خردا
o x o x o x o o x o o o o o o o x o o x x x o  o o x x x 10خرداد تا 9 تیر
x o x o x x o x o o o o o o o o x x x o o x x o o x x x 10تیر تا 9مرداد
o x o x x o x o x o x o x o o x x x x x x o o x o x x x 10مرداد تا 9شهریور
x o x x o x o x o x o o o o o x x x x o x o x o o x x x 10شهریور تا 8مهر
o x x o x o x o x x o o o o o o o x x o x o x o o o x x 9مهر تا 9ابان
x o x x o x o x o x x x o o o o o o o o x o x o o x o x 10ابان تا 9اذر
x o x o x o o o x x x x x x x o o o x o x o o o o x o x 10اذر تا 10دی

 روش استفاده:

در این جدول حرف ( o) نشان دهنده دختر و حرف ( x) نشان دهنده پسر است.

شما با توجه به سن مادر در زمانی که تصمیم به بارداری میگیرید میتوانید زمان لقاح خود را تنظیم کنید .

بطور مثال اگر مادری ۲۵ ساله تصمیم بگیرد تا نوزاد دختر داشته باشد در تاریخهای ۱۱ دی تا ۱۱ بهمن و ۱۲ فروردین تا۹ خرداد و ۱۰ تیر تا ۹ مرداد اگر نزدیکی داشته باشد و باردار شود نوزاد او دختر میشود . در خارج از این تاریخها اگر حامله شود نوزاد پسر است.

 


برچسب‌ها: تعیین جنسیت, روشهای تعیین جنسیت, جنسیت, پسر, دختر

[ جمعه نهم تیر ۱۳۹۱ ] [ 18:39 ] [ مامانی ]

[ ]